укр рус eng

Голодомор 1932-1933 рр.

Харківська область
Офіційне інтернет-представництво Президента України.Виставка «Джеймс Мейс — серце, віддане Україні»


Харків. День пам`яті жертв ГолодоморуВиставка «Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу»

Звернення Президента України В.А.Ющенка

Події

Як повідомлялося раніше, документальна стрічка «Genocide Revealed» (так називається англомовна версія фільму «Окрадена земля» про Голодомор-геноцид 1932-1933 років в Україні канадського режисера Юрія Лугового) отримала престижну нагороду на Міждународному кінофестивалі Indie Fest, що пройшов у місті Ла Холла, Каліфорнія, США.

Незабаром до редакції надійшла ще одна чудова новина. Фільм «Genocide Revealed» щойно отримав Нагороду Ремі на 44-му Міжнародному Х’юстонському кінофестивалі. Презентація Нагороди Ремі відбудеться 16 квітня у Х’юстоні, штат Техас.

Також фільм Юрія Лугового включено до офіційної програми фестивалю у Лічфілд Хілз у штаті Конектикут. Його буде показано 9 квітня 2011 року, повідомляють Новини Ліфілда. Серед 22 номінованих фільмів – документальні стрічки, інформаційні та такі, що змушують замислитись. Зокрема, це фільми «Із темряви», з історією двох лікарів, що просуваються до віддалених територій Непалу, маючи цілий шпиталь на спинах носіїв, аби робити там операції з відновлення зору найбіднішим мешканцям; «Віддзеркалення минулого», про долю двох дівчат-підлітків, Поліни Паркер та Джульєт Халмі, які вбили мати Поліни в 1954 році біля Крайстчерча у Новій Зеландії (документальна стрічка вивчає відносини між дівчатами та справу про вбивство, що надихнула на створення фільму «Небесні істоти» з Кейт Уінслет); «Фармагеддон», що розкриває подробиці війни уряду проти малих незалежних американських фермерів, які постачають свіжу необроблену їжу споживачам, а також «Ми ще мешкаємо тут», про повернення мови американських індіанців Вампаноаг, що більше століття вважалася втраченою (фільм поєднує сцени сучасного культурного відродження серед Вампаноаг на мисі Код із темними подіями в історії Нової Англії, що майже знищили їх культуру) та ін.

Крім того, Міжнародний кінофестиваль LAIFilm Fest 1 квітня надіслав авторові повідомлення про те, що фільм «Genocide Revealed» відібрано із сотень високоякісних фільмів в категорії «документальний» для нагороди.

Нагадуємо, що зйомки фільму «Genocide Revealed» відбувалися в Україні 2008 року, головним чином на території Східної України. Допомогу в зйомках у Харківській, Донецькій та Дніпропетровській областях надала головний редактор Інтернет-порталу «Голодомор 1932 – 1933 років. Харківська область» Ніна Лапчинська.

Продюсер і режисер фільму Юрій Луговий, Монреаль, Канада, є членом Академії канадської кінематографії і телебачення, відомий за фільмами «Береза Картузька», «Свобода дорогою ціною», «Українці в Квебеку». Також за його участі до 50-х роковин українського Голодомору вийшов документальний фільм «Жнива розпачу», перший з цієї теми, за який Юрій Луговий 2008 року був нагороджений орденом України «За заслуги». Фільм базується на раніше невідомих архівних документах, спогадах свідків Голодомору, в тому числі із пограниччя з Російською Федерацією, та на коментарях провідних дослідників. Фокус фільму спрямований на докази, що підтверджують геноцидний характер Голодомору українського народу.

Музику до фільму написав київський композитор Роман Луговий. Диктором української версії є народний артист України Богдан Бенюк. В англійській версії фільму авторський текст читає лауреат премії «Оскар» Грем Грін, а переклад інтерв’ю озвучили артисти Джіл Хеннессі та Любомир Микитюк.

З дозволу автора українська прем’єра фільму «Окрадена земля» відбулася в Харкові в листопаді 2010 року, в рамках програми громадських організацій Харкова із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Показу фільму передувало відеозвернення Юрія Лугового до харків’ян.

 

Перейти до переліку подій

© Голодомор 1932-33 рр. Харківська область
2007-2019
[email protected]